Western Digital, 64-katmanlı 3D Nand teknolojisini kullanan dünyanın ilk SSD’lerini satışa sunuyor.

Western Digital, 64-katmanlı 3D NAND teknolojisi üzerine yapılmış dünyada ilk olan katı hal sürücüsünü duyurdu.Bu teknoloji sayesinde yeni ve inovatif SSD’ler daha düşük enerji tüketimi, daha yüksek performans, daya güçlü dayanıklılık ve daha fazla kapasite sunacaktır.

3D-NAND-SSD-2

WD Blue® 3D NAND SATA SSD

Kendin yap (DIY) meraklıları, yetkili satıcılar ve sistem kurucuları hedeflemekte olan WD Blue 3D NAND SATA SSD‘ler, endüstri lideri 1.75M saat MTTF sunmakta ve WD İşlevsel Bütünlük Testi Laboratuvarı (F.I.T. Lab™) tarafından da sertifikalıdır. Bunun dışında müşteriler ücretsiz bu araçları da indirebiliyor: Acronis® True Image™ WD Edition klonlama yazılımı, müşterilerin performans ve kapasiteyi izlemesini sağlayan WD® SSD Dashboard yazılımı ve sürüm güncellemeleri.

3D-NAND-SSD-3

SanDisk® Ultra 3D SSD

PC’lerini güçlendirmek isteyenleri, oyun ve kreatif tutkunlarını hedefleyen SanDisk Ultra® 3D SSD‘ler ise mevcut sistemlerin güncelleştirilmesinde ideal bir çözüm olarak öne çıkmaktadır. PC’lerini basit bir şekilde güncellemek isteyenler için SanDisk Ultra 3D SSD, sağlam dayanıklılık ve güvenilirlik, hızlı açılış, daha kısa uygulama yükleme süresi ve veri transferi sunmaktadır. Daha soğuk ve sessiz çalışan SanDisk Ultra 3D SSD’ler şok ve titreşime karşı koruma sunan kanıtlanmış güvenlik de sağlamaktadır.

Bulunabilirlik ve Fiyat

WD Blue 3D NAND SATA SSD‘ler hem geleneksel 2.5-inch/7mm sürücü kasaları hem de tek-taraflı M.2 2280 form faktörlerinde 250GB500GB1TB ve 2TB kapasiteler ile satışa sunulacak. Tüm WD SSD’lerde olduğu gibi WD Blue 3D NAND SATA SSD’de de önde gelen platformlara uygunluk için WD F.I.T Lab. sertifikası bulunuyor.

SanDisk Ultra 3D SSD‘ler ise 2.5-inch/7mm sürücü kasası form faktöründe 250GB500GB1TB ve 2TB kapasitelerde satışa sunulacak.

Her iki ürün de sırasıyla 560MB/s ve 530MB/s sıralı okuma ve yazma hızı ve 3 yıllık garanti ile geliyor. Tavsiye edilen satış fiyatları ise WD Blue 3D NAND SATA SSD ve SanDisk Ultra 3D SSD 2.5-inch/7mm versiyonu için 99,99 $, WD Blue M.2 2280 için 99,99 $’dan başlamaktadır.

 

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_me5n4bb81clg55jd6fbtobr4c0, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0